קרן ניצולי שואה

אתם דור שני לניצולי שואה? הוריכם ניצלו בעור שיניהם מהתופת… הם כבר סבלו המון, השאלה היא בכל הקשור לקצבה עבור סיעוד ביתי האם הם זכאים לקבל שעות סיעוד נוספות מעבר לקשיש אחר? ובכלל מהן ההטבות שניתן לקבל באמצעות הקרן לניצולי שואה?

קרן ניצולי שואה היא עמותה שנוסדה ב-1991 על ידי יוצאי שואה במטרה לסייע לניצולי שואה עריריים ובכלל. הרבה מאוד מניצולי השואה החיים ביננו נמצאים בקו העוני, ודאי וודאי כאשר הם מגיעים למצב של סיעוד. בעובדה המצערת הזאת יש גם חצי כוס מלאה, הקרן לניצולי השואה או בשמה המלא קרן לרווחת נפגעי השואה פועלת לטובתם, מפעילה מערך מתנדבים העומדים לעזרתם בתחומים שונים. מהם ההטבות השונות שאולי יקלו מעליהם את ההתמודדות? האם הם זכאים לסיוע במימון של טיפולים רפואיים? ואם כן, האם זה כולל גם טיפולים נפשיים? ולמה עוד הם זכאים? האם יש עזרה במזון בסיסי? ומה קורה עם ניצול שואה הזקוק לטיפולים סוציאליים, לחצני מצוקה ועוד ועוד? האם יש מישהו שדואג להם לטיפולי שיניים ומשקפי ראייה? והאם הקרן מסייעת בשירותי מטפלת לסיעוד ביתי? איך פונים אליהם? מה הקריטריונים? במה עוד ניתן להקל על ניצולי שואה סיעודיים? מה הם זכאים לקבל מהמדינה?

מה הקריטריונים לשעות סיעוד נוספות?

כאזרחים ותיקים ובעיקר כסיעודיים ובפרט ניצולי שואה ברור שיש להוריכם זכויות רבות. לדוגמה זכאות לקבלת שעות נוספות לסיעוד ביתי. אולם הדברים אינם ברורים די צרכם, קשישים רבים ובני משפחותיהם אינם יודעים למה הם זכאים ואיך לממש את הזכאות. מה התנאים לקבלת השעות הנוספות? איך מוכיחים שההורים הם ניצולי שואה? האם במידה שאושר לקשיש קצבת סיעוד בביטוח הלאומי הוא יהיה זכאי לקבל תוספת של שעות עבור מטפלת סיעודית גם מהקרן לניצולי שואה? ואם כן, לכמה שעות נוספות הוא יהיה זכאי? ולמשך כמה זמן? האם הוא יכול להמיר זאת בכסף? למי צריך לפנות? כמו כן, האם ניצולי שואה זכאים לשעות סיעוד לאחר אשפוז או לאחר טיפול קשה? האמת היא שהזכויות מחכות להורים שלכם ומגיעות להם בצדק, חבל שלא תנצלו אותם עד תום ובכסף שתחסכו תוכלו לפנק יותר את ההורים וגם לחיות מעט יותר ברווחה כלכלית, מה שמשפיע רבות על הטיפול בהורה הקשיש.

איך מקבלים את שעות הסיעוד הנוספות?

אנו נעזור לכם לנצל את כל הזכויות שלכם ונענה לכם על כל השאלות. כבר לפני יותר מ-20 שנה לקחנו לעצמנו מטרה לפעול לרווחת קשישים סיעודיים, בייעוץ והכוונה להם ולבני משפחותיהם. ואף יותר מכך, אנו מעניקים ליווי החל מרגע קבלת ההחלטה על הזדקקות לסיעוד ביתי, ועד לקבלת אישור מביטוח לאומי והתאמת מטפלת. וכן רישיון להעסקת עובד זר – במידה ואתם צריכים. אנו גם עוזרים לקשיש להגיש את המסמכים הרלוונטיים לקרן ניצולי שואה ולשאר הגופים הנדרשים. הקשיש ובני משפחתו יקבלו ליווי לאורך כל הדרך, הן ליווי טכני והן ליווי מקצועי של עובדות סוציאליות ואחיות ככל הנדרש. אנו סבורים כי מגיע לניצולי שואה מרב היחס והכבוד לאחר הסבל הרב שעברו. ביניהם יש רבים הסובלים מבדידות, מצבי דיכאון ובעיות נפשיות. לצורך כך הצוות המקצועי שלנו נמצא בקשר עם משרדי ממשלה ועמותות הפועלות בתחומים אלה ומשתדלים למקסם את זכויות האדם הסיעודי ניצול השואה.

לקבלת מידע נוסף השאירו פרטים

התחלת שיחה
כיצד אפשר לעזור?
שלום! כיצד נוכל לעזור לכם?
דילוג לתוכן