ביטוחים לעובדים זרים

הורה שהופך לסיעודי זה מצב לא נעים בכלל. שלא לדבר על ההתלבטויות הרבות הכרוכות בכך. החל מהתלבטות בין סיעוד ביתי להוצאת ההורה למוסד סיעודי. ואם סיעוד ביתי האם להביא עובדת זרה או מטפלת ישראלית. מעבר לקושי האמוציונאלי יש כאן קושי ביורוקרטי ועיסוק רב בתחום שמעולם לא עסקתם בו, וזאת במקביל לצורך בהמשך ניהול הקריירה שלכם והבית או הזוגיות. ולא אמרנו מלה על זכויות עובדים זרים במידה ואתם רוצים להעסיק כאלה… ביטוח לעובד זר הוא אחד האתגרים בתחום.

אחת ההחלטות הקשות שתיקחו בחיים היא העסקת עובד זר לטיפול בהורה קשיש. מדובר במשימה מאתגרת רגשית ופיזית. את המשימה הרגשית אין צורך לפרט, מי שעובר או עבר את זה יודע במה מדובר. המשימה הפיזית מורכבת ממציאת עובד/ת זר/ה מתאים/ה, ידיעת החוקים והתקנות כולל שמירה על זכויותיהם. אחת מהם היא ביטוח בריאות. שכן עובדים זרים אינם מבוטחים בביטוח הבריאות במסגרת חוק ביטוח הבריאות הממלכתי, במילים אחרות הם אינם מבוטחים בביטוח הבריאות של המוסד לביטוח לאומי. לכן על המעסיק, שבמקרה הזה הוא אתם, לרכוש פוליסת ביטוח בריאות אצל חברה המעניקה שירות של ביטוחים לעובדים זרים. האתגר ברכישת פוליסת ביטוח לעובד זר הוא קודם כל שאלת המחיר, שלא תשלמו מחיר יקר בשל חוסר תחרותיות בענף או בשל חוסר הידע שלכם בתחום. האתגר הנוסף הוא רכישת פוליסה אצל חברה המאפשרת לעובד קבלת טיפול רפואי בפריסה רחבה, שתאפשר צמצום מקסימלי של שעות היעדרות בשעת הצורך.

מה עוד צריך לדעת בעניין
ביטוח לעובדים זרים?

בביטוחי עובדים זרים יש פרטים רבים שיכולים לבלבל מי שלא מתמצא בתחום. כגון האם יש חובה לבטח אותו דווקא בחברת הסיעוד המעסיקה אותו או שאפשר לבחור בכל חברת ביטוח המעניקה שירותי ביטוחים לעובדים זרים. על מי מוטלת על פי חוק חובת האחריות לבטח את העובד הזר, עליכם או על חברת הסיעוד? ומה חומרת הענישה על מי שלא ביטח את העובד הזר? מי מפקח על פוליסת ביטוח הנרכשת לעובד זר? ומה היא צריכה לכלול? האם רק ביקור אצל רופא ואבחון רפואי או גם חדר מיון ואשפוז? האם היא צריכה לכלול תרופות שכלולות או שאינן כלולות בסל התרופות? האם הם צריכים לכלול שירותי רפואה לעובדת זרה בהריון ועוד ועוד. ומה עם חלילה אירע מקרה פטירה של עובד זר האם הפוליסה צריכה לכלול הוצאות של העברת גופה לחו"ל?

יש לכם הורה סיעודי?
קידר. זה מה שאתם צריכים!

אם יצאתם מבולבלים, בדיוק בשביל זה הקמנו את חברת קידר, חברתנו הוקמה במטרה להסיר מראשכם את כל הטרדות הכרוכות בסיעוד בית של ההורים או אחד מהם, החל מייעוץ וליווי לקבלת רישיון העסקת עובד זר, עד למציאת מטפל מתאים וקבלת החזר מביטוח לאומי. וכמובן גם ניתן לכם את כל המידע לגבי ביטוחים של עובדים זרים, והאם אתם חייבים לבטח אותם גם בביטוח הלאומי? יש לנו יותר מ-20 שנות ניסיון בתחום, אנו בהחלט שמחים לשתף את לקוחותינו בידע הרב שצברנו במשך השנים. מדובר בפוליסה לא כל כך מוכרת ופחות תחרותית ולכן קיימת חוסר בהירות בנושא. בהיעדר בירור מעמיק ומספיק ידע מצדכם חברת הביטוח תציע את מה שמשתלם לה יותר. אנו נייעץ לכם היכן ניתן לרכוש פוליסת ביטוח בריאות לעובד זר התואמת את החוק ומצד שני אינה מוצעת במחיר מופרז. אנו נוכל לענות לכם על כל השאלות וההתלבטויות שיש לכם בנושא זכויות ורווחת קשישים.

לקבלת מידע נוסף השאירו פרטים

התחלת שיחה
כיצד אפשר לעזור?
שלום! כיצד נוכל לעזור לכם?
דילוג לתוכן